Angličtina. Rozum, nebo cit?!

Rozum. Samozřejmě.

Co jiného než chytrá hlava, talent, soustředění až jogínské, rozběhnutý mozek, systém, logika a pravidelné opakování by Vám mohlo zaručit úspěch ve studiu. Jaké city? Konec s výmluvami na nějaké pocity. Tady pro ně není místo..

Možná taky znáte tento myšlenkový kolotoč, když znovu dumáte nad svým (marným) úsilím naučit se cizí jazyk. Možná taky znovu končíte u chladného výčtu pozitiv, co Vám zvládnutá angličtina přinese. Možná už jste si pětkrát pěkně sepsali, jaká je Vaše MOTIVACE. Vyšší plat, lepší pracovní pozice, dovolená v zahraničí. Víte naprosto přesně, proč to všechno děláte. Je to přece jasné!

Ano, Vaší hlavě to jasné je.

Jenže samotné hlavě bez srdce, citu, pocitů při učení jazyků brzy dojde energie. Za měsíc, za dva ztrácí logické argumenty sílu. Učení drhne. Znovu si opakovat logické důvody, proč pokračovat v učení, nepomáhá. Jde to, trochu, ale dře to, že..

Je to tak – motivace jako chladný výčet argumentů je slabé palivo proto, abychom se opravdu posunuli dál. Nejen v angličtině. Bez vize, citů a pocitů to prostě nepůjde hladce. Bez neustále osvěžované INSPIRACE, toho skutečně rozhodujícího aspektu, to bude jen nuda, otrava a dřina.

Takže ven s tím! Je něco, co Vás skutečně žene dopředu?357_IMG_0006

Co za tím opravdu je? Je to velká chuť něco dokázat? Je to silná touha být lepší než kolegyně? Je to představa sebe sama, jak suverénně a hladce konverzujete se zahraničním zákazníkem nebo návštěvou ze zahraniční pobočky? Jste to Vy, kdo se klidně pohádá s taxikářem a vyhádá si lepší cenu? Jste to Vy, kdo tak okouzlujícím způsobem vybírá jídlo v italské restauraci a flirtuje s číšníkem? Jste to Vy, kdo se odváží diskutovat s průvodcem v British Muzeu, protože o exponátech víte víc než on?

Dokážete se už konečně opravdu dostat na takovou úroveň, že se nebudete děsit v práci vyřídit telefonát se zahraniční volačkou a vyřídíte nepříjemný e-mail raz dva?! Pokud teď zrovna procházíte STUDIJNÍ KRIZÍ a máte už jen jednu silnou chuť – seknout s tím, zkuste ještě poslední tah.

Zkuste se pořádně naštvat, zkuste se rozohnit.

Zkuste do svojí vize úspěchu dát všechno, co si jen umíte představit. Dejte to toho víc života a radosti. Dejte si poslední šanci.

(Nebo běžte od toho a dejte svoji vášeň a čas do něčeho jiného:)

Světla Jelenová
Jsem lektorka. Baví mě vést k úspěchu, efektivitě a lehkosti v učení podle hesla UČIT SE MÍŇ A ZÁROVEŇ LÍP. Využívám ráda koučovací přístup a techniky, selský rozum i humor. Jsem matka dvou dospělých synů a krotitelka půlročního štěněte Tobiho. Dlouho obdivuji velikána J. Cimrmana a humor Monty Python´s. . Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře