Další učebnice angličtiny a proč si ji (ne)koupit?!

Proč si (NE)KOUPIT další UČEBNICI ANGLIČTINY!?

Jestli zase v knihkupectví se začátkem školního roku váhavě obracíte v ruce další učebnici angličtiny, moje rada zní: Nekupovat!! Ruce pryč. 🙂 🙂

Ačkoli od lektorky angličtiny byste čekali asi spíš povzbudivá slova, že. Já vím. Vycházejí stále nové a vylepšené edice. Mají lákavý obal, lesklé stránky a ještě slibněji znějící názvy, např. Anglicky za 21 dní! Anglicky snadno a rychle! Říkáte si: „A co když je to tentokrát konečně něco, co zafunguje?! “

Znám to sama z doby mých několika studijních začátků. Taky jsem jako věčná studentka nakupovala, co se dalo. Znám i nadšení mých studentů o pár let později, když do lekce s rozzářenýma očima nosili svoje nové úlovky.

Proto opakuji ještě jednou. Až to na Vás zase přijde, prolistujte, podívejte se, ale nic nekupujte. Please, do not. Don´t! Zatím.

Místo toho se podívejte do všech šuplíků a knihovny, možná na půdu, a vyndejte tu řádku knížek, obrázkových slovníků a zaručeně fungujících tabulek s přehledem gramatiky. Podívejte se na tu sbírku a ruku na srdce: „Kolik užitku Vám ty věci na angličtinu skutečně přinesly“?

Ne, nechci Vás úplně odradit nebo dokonce vzbudit pocit, že jste vyhodili peníze oknem, i když to druhé asi trochu ano. Jen bych před další investicí do učebnice, slovníku, on-line programu nebo i dalšího jazykového kurzu doporučila se trochu víc zamyslet.

Jak se říká, bláznovství je dělat stále tu samou věc a čekat jiný výsledek.

Možná si budete chtít nejdřív přečíst můj eBook PROLOMTE SVOJE VĚČNÉ ZAČÁTEČNICTVÍ. Možná začnete dělat věci jinak a s Vaší angličtinou, němčinou, italštinou tentokrát opravdu pohnout.

Přeju Vám opravdu úspěšný školní rok!

Světla J.

Světla Jelenová
Jsem lektorka. Baví mě vést k úspěchu, efektivitě a lehkosti v učení podle hesla UČIT SE MÍŇ A ZÁROVEŇ LÍP. Využívám ráda koučovací přístup a techniky, selský rozum i humor. Jsem matka dvou dospělých synů a krotitelka půlročního štěněte Tobiho. Dlouho obdivuji velikána J. Cimrmana a humor Monty Python´s. . Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře